تازه ها
خانه » گزارش » انتخابات انجمن جنگلبانی برگزار نشد
انتخابات انجمن جنگلبانی برگزار نشد

انتخابات انجمن جنگلبانی برگزار نشد

 
تنها تشکل تخصصی بخش جنگل باز هم بلاتکلیف باقی ماند

گزارشگران سبز: انتخابات انجمن جنگلبانی به دلیل حضور نیافتن موثر اعضا و به حد نصاب نرسیدن جمعیت حاضر در مجمع عمومی، به زمان دیگری موکول شد.

امروز قرار بود که مجمع انجمن جنگلبانی ایران برگزار شود و پس از آن این تشکل با برگزاری انتخابات، هیات مدیره جدید خود را شناسایی کند اما به دلیل حضور نیافتن اعضا، باز هم این تشکیلات بلاتکلیف باقی ماند. براساس اساسنامه انجمن جنگلبانی، باید برای برگزاری انتخابات و مجمع، نیمی از اعضای این تشکل در محل برگزاری مجمع حضور یابند. اگر به دلیل حضور نیافتن افراد جمعیت حاضر به حد نصاب نرسد، جلسه بعدی مجمع و انتخابات با حضور هر تعداد عضو قابل برگزاری است.

در جلسه امروز مجمع انجمن جنگلبانی حدود ۳۷ عضو حضور یافتند که با توجه به وکالت‌هایی که این اعضا در اختیار داشتند، می توان گفت ‌ حدود ۶۰ عضو در این برنامه حضور داشتند. در حالی که دست کم باید ۱۳۰ عضو در محل برگزاری مجمع و انتخابات حاضر می‌شدند.

انتخابات دور قبل انجمن جنگلبانی ایران که ۹ خرداد ماه سال ۹۵ با حضور گسترده اعضا برگزار شده بود، پس از اعتراض برخی اعضا و نامه نگاری با وزارت علوم، با این گمانه که در این انتخابات تبانی شده است، به حاشیه کشیده شد.بنابراین هیات مدیره‌ای که با رای اعضا انتخاب شده بود، نتوانست کار خود را آغاز کند.

در انتخابات خرداد ماه سال ۹۵، هادی کیادلیری و باریس مجنونیان که بیش از دو دوره در هیات مدیره انجمن جنگل‌بانی فعالیت داشتند، برای ادامه حضور در هیات مدیره نیاز دو سوم آرا داشتند. کیادلیری با یک رای کمتر و مجنونیان با دو رای کمتر از حد نصاب تعیین شده، در این انتخابات کنار گذاشته شدند و آقایان اخوان، پورمقدم، شامخی، غیبی و گنجی به عنوان اعضای هیات مدیره انجمن انتخاب شدند اما کمی پس از برگزاری انتخابات و بعد از برگزاری اولین نشست داخلی اعضای هیات مدیره جدید به منظور تعیین رئیسی جدید برای این مجموعه، زمزمه‎هایی درباره تخلف در انتخابات انجمن به گوش رسید. سرانجام این زمزمه‌ها با نامه‌نگاری و پیگیری دو تن از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران، به واقعیت تبدیل شد و انتخابات انجمن با این توجیه که باید ۶۰ درصد از کاندیدهای عضویت در هیات مدیره، حتماعضو هیات علمی دانشگاه باشند، باطل اعلام شد. ادعایی که البته با پیگیری‌های بعدی مشخص شد که جزء بندهای اساسنامه نیست و بنابراین درباره انجمن جنگلبانی ایران صدق نمی‌کند. ابطال انتخابات سال ۹۵ سبب شد که همچنان سکان انجمن جنگلبانی در دست هیات مدیره قبلی باقی بماند تا با برگزاری انتخابات جدید، هیات مدیره تازه نفس جایگزین تیم قبلی شود. اما باز هم به دلیل عدم مشارکت فعال اعضای انجمن در مجمع امروز، همچنان هیات مدیره قبلی به کار خود ادامه خواهد داد.

طبق قوانین مربوط به انجمن‌های علمی، اگر مجمع این انجمن‌ها در زمان به حد نصاب نرسد، مجمع بعدی می‌تواند ۲۰ روز پس از برگزاری مجمع ناکام، با حضور هر تعداد عضو برگزار و سرنوشت آن تشکل را رقم بزند.

لیلا مرگن

  تنها تشکل تخصصی بخش جنگل باز هم بلاتکلیف باقی ماند گزارشگران سبز: انتخابات انجمن جنگلبانی به دلیل حضور نیافتن موثر اعضا و به حد نصاب نرسیدن جمعیت حاضر در مجمع عمومی، به زمان دیگری موکول شد. امروز قرار بود که مجمع انجمن جنگلبانی ایران برگزار شود و پس از آن این تشکل با برگزاری …

این بازبینی را بررسی کنید

رای کاربر: 4.65 ( 1 نظر)
0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا