تازه ها
خانه » گزارش

بایگانی دسته بندی ها : گزارش

اشتراک به خبردهی
ایستگاه پایانی محیط‌زیست‌‌خواری

ایستگاه پایانی محیط‌زیست‌‌خواری

چند پیشنهاد برای قوه قضایه که تصمیم گرفته با متجاوزان به محیط زیست برخورد کند جنگل‌خواری، کوه‌خواری و دریاخواری تا یک دهه پیش ترکیب عجیبی بود که شاید مخاطبش را به خنده هم وامی‌داشت،‌ حالا در طول یک دهه گذشته چنان این ترکیب هولناک شده است که تاثیرش را می‌شود در زندگی روزمره یک فرد معمولی شهرنشین هم دید. نه ... بیشتر بخوانید »

ایستاده با طبیعت

ایستاده با طبیعت

در آستانه روزملی محیط بان، چند محیط بان پرتلاش ازگذشته و حال و آرزوهایشان می گویند صفحه تقویمِ فردا هیچ اثری از محیط بان ندارد ولی هرکه اهل طبیعت و دوستدارش باشد، می داند یازدهم ذی القعده که روز تولد امام رضاست چند سالی است روز ملی محیط بان خوانده می شود به پاس همه خدماتی که اینها به طبیعت ... بیشتر بخوانید »

قرق باستی‌هیلز شکست

قرق باستی‌هیلز شکست

برداشته شدن گیت ورودی اشرافی ترین شهرک مسکونی لواسان آیا به معنی مبارزه با زمین خواری است؟ تپه های باستی، تپه هایی که وصل است به بلوار باستی؛ چه ترجمه تحت اللفظی کنیم و اینها را بگوییم، چه بنویسیم لاکچری ترین شهرک مسکونی ایران، درهر دو حال می رسیم به شهر ثروتمند نشین لواسان و شهرک باستی هیلز آن، جایی ... بیشتر بخوانید »

آسمان آبی است، اما هوا پاک نیست

آسمان آبی است، اما هوا پاک نیست

افزایش آلاینده ازن در هوای تهران سلامت شهروندان را تهدید می‌کند ریه تهران به خس‌خس افتاده است، این بار اما نه به همان دلیل هر ساله. شاخص آلودگی هوا که همواره از محل «ذرات معلق» افزایش پیدا می‌کرد حالا به‌واسطه آلاینده گازی، از حالت سالم به وضعیت نامطلوب، تغییر کرده است و متهم تازه آلودگی هوای تهران نامش «ازن» است. ... بیشتر بخوانید »

پر کردن یک دریاچه با وان

پر کردن یک دریاچه با وان

افزایش زمزمه‌های‌ اجرایی شدن  طرح انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه از خشکیدگی دیپلماسی آب ایران حکایت دارد همه این سال‌ها که قرار بوده دریاچه ارومیه احیا شود را که بگردید فهرستی از تصمیمات و وعده‌ها می‌بینید اما دریغ از یک راهکار علمی و عملی یا گزارش درستی از عملکردی در راستای احیای دریاچه ارومیه،‌ دریاچه‌ای که حالا ... بیشتر بخوانید »

پول بده، هر کوهی بخور!

پول بده، هر کوهی بخور!

گزارش میدانی ‌از سوئیس ایران؛ جایی که در آن منابع طبیعی را متری ۱۰۰میلیون تومان می‌فروشند داماد آقای وکیل و عروس آقای وزیر و پسر جناب رئیس را اضافه کنید به بی‌شمار وابستگان به قدرت و ثروت، حاصلشان می‌شود صاحبان همه ویلاهایی که کوه را خراشیده‌اند و لواسان را کرده‌اند خوش‌نشین این سال‌هایشان. این خلاصه همه آن چیزی است که ... بیشتر بخوانید »

‌دولت در ترازوی محیط‌‌زیستی‌ها

‌دولت در ترازوی محیط‌‌زیستی‌ها

عده‌ای از فعالان محیط زیست معتقدند رئیس جمهور به خاطر  عمل ‌نکردن به وعده‌های محیط‌زیستی اش باید عنوان «محیط‌زیستی ترین دولت» را از کابینه‌ خود پس بگیرد دوشنبه هفته پیش بود که حدود صد نفر از اساتید دانشگاه، کارشناسان، فعالان، خبرنگاران و دوستداران محیط‌زیست به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابان‌زایی، نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور نوشتند و در آن نامه ... بیشتر بخوانید »

ساخت آفت‌کش با پرتقال، فلفل و ریواس

ساخت آفت‌کش با پرتقال، فلفل و ریواس

استفاده‌ از آفت‌کش‌‌های خانگی می‌تواند سلامت شما و محیط زیست را تضمین کند این روزها کلماتی مثل «ارگانیک» و «محصولات سالم» از کلمات پرتکرار مکالمات روزمره ما شده ­اند. چون همه می­ دانند مصرف سموم علیه آفات و بیماری ­ها آن قدر بالا گرفته که کمتر محصولی را می ­توان عاری از آنها دانست. متاسفانه سال به سال مصرف سموم ... بیشتر بخوانید »

۲۰نکته برای خرید باغ

۲۰نکته برای خرید باغ

قبل از خرید باغ باید علاوه بر مشخصات زمین از سلامت درختان نیز اطمینان پیدا کرد یکی از روزهای اسفندماه با برادرم حرف می­زدیم صحبت از خریدن باغچه کوچک یکی از اقوام دور شد. قبل از هر چیز از محل باغ سؤال کردم. تا فهمیدم کجاست گفتم شماره ­ام را به ایشان بدهید اگر مایل بودند قرار بگذاریم برویم ببینیمش. ... بیشتر بخوانید »

آقای روحانی «محیط‌‌زیستی‌ترین دولت» برازنده شما نیست

آقای روحانی «محیط‌‌زیستی‌ترین دولت» برازنده شما نیست

‌بیش از ۱۰۰ استاد دانشگاه، خبرنگار و  فعال محیط‌زیست در نامه‌ای از رئیس جمهور  خواستند دیگر از عنوان محیط زیستی ترین دولت استفاده نکند   گذشت شش سال ثابت کرد که وعده‌های زیست محیطی دولت هیچ وقت از مقام شعار فراتر نخواهد رفت. این بی‌توجهی به مسائل زیست محیطی سرانجام صدای فعالان محیط زیست را درآورد بیش از یکصد نفر از ... بیشتر بخوانید »

بالا